Antiviry zdarma – základní zabezpečení

Antivirové řešení zdarma dostupné pro každého. Nechteteli žádné placené, doporučuji z mých zkušeností některý z níže uvedených, které seřadím podle mého názoru od nejlepšího.

1 ) Avira Personal je freeawarový antivirus určený pro osobní použití a protože má opravdu výbornou detekci škodlivých kódů vynáší tento antivirus od společnosti Avira v testech těchto programů pravidelně na první místa. Při internetových updatech program otevírá okno s reklamou a nabízí  placenou verzi. Uživatelské rozhraní by mohlo být přívětivější, přesto se jedná o vynikající antivirus.

2 ) AVG, který se v poslední době celkově zlepšil, je jednoduchý na ovládání a mezi uživateli oblíben.

3 ) Avast – je mezi uživateli taky oblíben, především kvůli detekci, je ovšem nutná bezplatná registrace. Občas jsou problémy s odinstalací a instalací nové verze. Nevýhodou je vysoká falešná detekce.

4 ) Windows Defender Antivirus – Systém Windows 10 poskytuje komplexní, vestavěné a nepřetržité zabezpečení zabezpečení, kterým můžete důvěřovat – včetně programu Windows Defender Antivirus, brány firewall a dalších funkcí. Tím, že zůstanete aktuální, jste si jisti nejnovějšími funkcemi a ochranou – a to bez dodatečných nákladů.

5 ) Kaspersky Antivirus Free – po vzoru některých dalších antivirových společností vypustil do světa bezplatnou verzi svého bezpečnostního programu. Oproti placené verzi je jednodušší, neobsahuje některé pokročilé funkce jako třeba VPN, nicméně všechny součásti základní ochrany počítače včetně doplňku pro prohlížeče. Globální anglická verze je již volně ke stažení a postupně přibudou i lokalizované verze – ta česká podle mapky výše v galerii v průběhu podzimu 2017.

Falešná detekce – Antiviry bohužel detekují i soubory, které nejsou viry, (falešná detekce). Níže se u každého antiviru nachází poznámka o falešné detekci a rychlosti scanování. U každého antiviru se s každou novou verzí vše mění, ale jeden příklad naleznete například z roku 2011 → zde

  1. Avira AntiVir Personal – (málo falešné detekce, scanování rychlé)
  2. AVG Anti-Virus – (málo falešné detekce, scanování průměrné)
  3. Avast! Free Antivirus – (mnoho falešné detekce, scanování rychlé)
  4. Microsoft Security Essential – (velmi málo falešné detekce, scanování pomalé)

————————————————————————————————————————

Antiviry ON-LINE (seřazeno od nejlepších dle testů k 2019.05 )

————————————————————————————————————————

 Jednoúčelové nástroje pro odstranění škodlivého software (bude aktualizováno)