Neotevírat zprávy není řešení. Jak se bránit proti nechtěným Premium SMS? (Živě CZ)

V lednu se objevila kauza s nevyžádanými Premium SMS. Po jejich přijetí na mobil se některým lidem strhly peníze z kreditu, přitom si žádnou takovou službu neobjednali. Možná to za ně udělal nakažený software, kterému při instalaci udělili veškerá povolení k přístupu do různých částí telefonu.

Jak chránit své soukromí, aby vám Facebook neslídil v telefonu příliš? (Živě CZ)

„Šmírovací“ aplikace se ale hodí i pro sledování aktuálních trendů a toho, jak uživatelé reálně své telefony používají. Lákavé je také kombinování těchto informací s těmi dostupnými, které sdílíme veřejně či mezi přáteli téměř všichni. Výzkumníci tak měli velmi konkrétní pohled na jednotlivé účastníky průzkumu a vnímání hranice jejich soukromí.

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat (Živě CZ)

Když si koupíte nový počítač, není dobré bezmyšlenkovitě odklikat instalační procedury a co nejrychleji vtrhnout na internet nebo instalaci Steamu. Když novému počítači věnujete zprvu trochu pozornosti, bude rychlejší, bezpečnější a v případě kolapsu systému či disku vás to nebude tak bolet.

Programy jen z Microsoft Storu. Je to dobrý nápad, nebo cesta do pekel? (Živě CZ)
Speciální odnož Windows 10 S umožňuje instalovat aplikace jen z Microsoft Storu. Je to tedy trošku připomenutí neúspěšných Windows RT. Ale opravdu je to chyba, když tato koncepce skvěle funguje na mobilech?

Na co se můžeme těšit ve Windows 10 v roce 2018 (Živě CZ)
Microsoft na sklonku roku vypustil další testovací sestavení Windows 10 Insider Preview. Po velké podzimní aktualizaci je v ní konečně něco nového a viditelného. Co tedy dorazí k běžným smrtelníkům příští jaro?

Co nám nadělil rok 2017 (Živě CZ)
Projděme si společně s Kubou Čížkem a Davidem Polesným události posledních dvanácti měsíců ve světě IT.