FastStone Image Viewer 7.8 CZ : Výborný prohlížeč, editor a převaděč obrázků v češtině.

Program si můžete zdarma stáhnout → zde ←  Novinky ←

Je mnoho podobných programů na prohlížení a editaci obrázků. Mezi nejznámější patří IrfanView, XnView a ACDSee. Tento program si u mě získal oblibu hlavně proto, že u tohoto programu jsou všechny věci pohomadě, které jsem potřeboval, je zdarma a podporuje češtinu. Navíc je práce s tímto programem jednoduchá a neobtěžuje zbytečnostmi, jako je tomu v případě jiných.

FastStone Image Viewer je rychlý, stabilní, uživatelsky přívětivý prohlížeč obrázků, konvertor a editor. Má mnoho funkcí, které zahrnují prohlížení, editaci a vzájemné konverzi obrázků a fotografií, odstranění červených očí, posílání e-mailů, změnu velikosti, oříznutí, retušování, kopírování, přesouvání a barevné úpravy. Máte možnost vytvořit slideshow s více než 150 různými prolínacími efekty.

FSViewerScreenShot1

Když se při prohlížení obrázků dotknete myší čtyř okrajů obrazovky, vysune se jeden ze čtyř funkčních panelů:

  • nahoru – panel náhledů
  • dolů – ovládací panel
  • doprava – informační panel
  • doleva – panel funkcí

Mezi další vlastnosti patří kvalitní lupa, bezztrátové otáčení JPEG obrázků, efekty stínu, podporu scanneru podporu, histogram a mnoho dalších.

Podporuje všechny hlavní grafické formáty (BMP, JPEG, JPEG 2000, animovaný GIF, PNG, PCX, PSD, EPS, TIFF, WMF, ICO a TGA) a populární RAW formáty digitálních fotoaparátů (CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF, SRF, ARW, SR2, RW2 a DNG).

SupportFormats1

SupportFormats2