McAfee SiteAdvisor – Firma McAfee známá pro svoji činnost v oblasti bezpečnosti a mezi její oblíbené a hojně používané utility patří tato pomůcka. Tento oceňovaný bezplatný plugin rozšíří prohlížeče Internet Explorer nebo Firefox o vyhledávací pole a tlačítko ohlašující bezpečnost stránky. Chrání před adwarem, spywarem, nevyžádanou poštou, viry a podvody online. Informuje o bezpečnosti webových stránek. K tomu slouží barevná tlačítka na panelu nástrojů prohlížeče. Rozšiřuje vyhledávání online tím, že k výsledkům hledání přiřazuje hodnocení webů. Upozorňuje na nebezpečné weby. Aktualizuje se automaticky, aby byla zajištěna ochrana před novými hrozbami.

Pro případ, že by SiteAdvisor označoval některý web za nebezpečný omylem, existuje možnost přidat web do vlastního seznamu bezpečných webů, které SiteAdvisor již neprověřuje. Po instalaci softwaru SiteAdvisor se poněkud změní vzhled prohlížeče. K výsledkům hledání jsou přidány malé ikony hodnocení webů.

Plugin ve verzi 4.0.6.149 aktuální k datu 2017.08.01 si můžete stáhnout zde zde Domovská stránka pluginu: http://www.siteadvisor.com/

Instalace pluginu je bezproblémová a nijak nebrzdí rychlost internetu. Plug-in je kompletně v češtině, takže nikomu nic nebrání program používat…
Činnost programu probíhá v prohlížeči v liště doplňků, kde se ikonka mění barevně v závislosti na jakém webu zrovna jste (zelená barva – web je OK, červená barva – web je nebezpečný, je potřeba si dát pozor na co klikáte). Po kliknutí na ikonku se dostanete na rozbor webu a výpisu co špatného obsahuje…

Podvodné weby – jsou nejčastěji používaným nástrojem, které používají podvodníci online ke zcizení citlivých osobních, zejména finančních, informací. Tyto podvodné weby, obvykle se jedná o weby bank, elektronických obchodů a aukcí, jsou do posledního bodu dokonalými kopiemi skutečných webů a oklamou i ty nejchytřejší uživatele, kteří jim tak odešlou podrobné informace, například bankovní hesla nebo čísla kreditních karet. Jakmile jsou tyto informace prodány na černém trhu, je zákazníkům zcela zcizena identita.

Reputace webových stránek – Hodnocení programu SiteAdvisor nyní zahrnují analýzu reputace webových stránek systémem McAfee TrustedSource™. Tento systém shromažďuje bezpečnostní data z desítek milionů senzorů ve více než 120 zemích. Speciální technologie společnosti McAfee analyzuje vzorce provozu a odkazů, chování webových stránek, analýzu obsahu a registraci a hostování serveru za účelem určení celkového hodnocení reputace webových stránek.

Slabá místa elektronického obchodu – Hackeři jsou výjimečně přitahováni k elektronickým obchodům; pokud by se jim totiž podařilo do nich získat přístup, získali by spoustu neocenitelných podrobných finančních dat zákazníků. Hackeři poté tyto informace prodají podvodníkům online, kteří budou nakupovat pro sebe, ale pod vaší identitou.

Hodnocení : malý, jednoduchý, česky, je účinný, intuitivní a v základní, dostatečné verzi zdarma. A jen pro informaci tato firma objevila jako první všem již známý e-mailový červ “I love You”, který 4. května 2000 zaútočil na 45 miliónů počítačů vybavených schránkou Microsoft Outlook, šířil se e-mailem a mazal různé soubory jpg.

Dnes je havět zasílaná e-mailem před vymřením. Pokud se něco objeví, rozhodně to není rozesíláno tak masivně jako v minulosti a jde pouze o malé a často i lokální útoky. Místo příloh, které často odfiltrují poštovní servery, se v textu nacházejí spíše odkazy do internetu, které vás k infikovanému soubory nasměrují. Adresa odesílatele je nesmyslná a jediné co zůstalo, resp. se dále zdokonalilo je tzv. sociální inženýrství – oblbování uživatele.

PROGRAM FUNGUJE JAKO PREVENCE A V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ VÁS NEOCHRÁNÍ POKUD KLIKÁTE NA VŠE. ALE JESTLI CHCETE SURFOVAT BEZPEČNĚJI, TAK PLUGIN VŘELE DOPORUČUJI!!!